Saturday, 13 July, 2024
  League Time Status Home Score Away HT    
x WLD  15:30 45+' Loyola Meralco Sparks
0-0
Kaya -  
 
x KAZ  18:00 90+' Kaisar
1
1
2-1
1
Elimai FC 0-1  
 
x USA  18:00 90+' Gyirmot FC Gyor II
1
1-0
1
FK Slovan Galanta 1-0  
 
x BRA  23:00 66' Athletic Club Sjdr MG
1
1-1
1
Londrina Pr 1-0  
 
x BRA  23:00 56' Botafogo Pb
1
2-2
1
Confianca Se 2-1  
 
x BRA D2 23:00 64' Sport Recife
1
1-1
1
America MG 0-1  
 
x BRA  23:00 69' Humaita FC
1
1-1
1
Manaus FC AM 1-1  
 
x BRA  23:00 66' Portuguesa RJ
1
2-0
1
2
Real Noroeste ES 1-0  
 
x BRA  23:00 68' Princesa Dos Solimoes AM
1
2-0
1
Rio Branco Ac 2-0  
 
x NOR D1 23:00 67' Tromso
1-1
1
KFUM Oslo 0-0  
 
x USA  23:00 61' Detroit City FC
0-0
1
Memphis 901 FC 0-0  
 
x USA  23:00 65' AC Connecticut
4-1
FC Malaga City 2-1  
 
x ARG D2 23:15 52' Club Atletico Temperley
1
0-0
1
Defensores De Belgrano 0-0  
 
x PER D1 23:30 HT Universidad Cesar Vallejo
2-1
Alianza Lima 2-1  
 
x URU D1 23:30 HT CA Boston River
1-1
Miramar Misiones 1-1  
 
x ARG D2 00:00 23' Tristan Suarez
0-0
Racing De Cordoba -  
 
x BRA D2 00:00 26' Crb Al
1
0-0
1
Coritiba -  
 
x BRA  00:00 27' Mixto Mt
0-0
1
Anapolis GO -  
 
x BRA  00:00 27' Trem Ap
0-0
Porto Velho Ec/Ro -  
 
x BRA Cup 00:00 Sched Atletico PR
-
Ypiranga Rs -  
 
x USA  00:00 26' Project 51o
1
2-0
Marin FC Legends -  
 
x USA  00:00 20' Seacoast United Phantoms
0-0
Blackwatch Rush -  
 
x USA  00:20 7' Montaneses FC
0-0
Cf Atlante -  
 
x BOL  00:30 Sched Aurora
-
GV Club Deportivo San Jose de Oruro -  
 
x BRA  00:30 Sched Metropolitano Maringa PR
-
EC Agua Santa SP -  
 
x CHI  00:30 Sched Colo Colo
-
CD Santa Cruz -  
 
x BRA  01:00 Sched Itabuna BA
-
Ipatinga Mg -  
 
x USA  01:00 Sched FC Buffalo
-
Dayton Dutch Lions FC -  
 
x USA  01:00 Sched North Carolina Courage U23
-
Tennessee SC -  
 
x BRA  01:30 Sched Sampaio Correa Ma
-
Sao Jose Rs -  
 
x MEX  02:00 Sched Club Leon
-
Atletico Pachuca -  
 
x MEX  02:00 Sched Necaxa
-
Puebla Fc -  
 
x PER D1 02:00 Sched Universitario De Deportes
-
Carlos Mannucci -  
 
x USA  02:00 Sched Annapolis Blues FC
-
Virginia Dream FC -  
 
x USA  02:00 Sched Indy Eleven
-
Loudoun United FC -  
 
x USA  02:00 Sched Jacksonville Armada U23
-
Columbus United FC -  
 
x USA  02:00 Sched Miami FC
-
Rhode Island FC -  
 
x USA  02:00 Sched Pittsburgh Riverhounds
-
Oakland Roots SC -  
 
x USA  02:00 Sched West Chester United SC
-
Electric City Shock SC -  
 
x USA  02:00 Sched Carolina Core FC
-
Crown Legacy FC -  
 
x USA  02:00 Sched Detroit City FC
-
Colorado Storm (W) -  
 
x USA  02:00 Sched North Carolina Fusion U23
-
Charlotte Eagles -  
 
x USA  02:00 Sched Patuxent Football Athletics
-
Northern Virginia FC -  
 
x USA  02:00 Sched ST Petersburg FC
-
Sarasota Paradise -  
 
x USA  02:15 Sched Ahfc Royals
-
Brazos Valley Cavalry. -  
 
x USA  02:30 Sched Birmingham Legion FC
-
Colorado Springs Switchbacks FC -  
 
x USA  02:30 Sched Tampa Bay
-
Orange County Blues FC -  
 
x USA D1 02:30 Sched FC Cincinnati
-
Charlotte FC -  
 
x USA D1 02:30 Sched Montreal
-
Atlanta United FC -  
 
x USA D1 02:30 Sched New England
-
Orlando City SC -  
 
x USA D1 02:30 Sched Toronto
-
Philadelphia -  
 
x USA D1 02:30 Sched Washington DC
-
Nashville SC -  
 
x USA  02:30 Sched East Atlanta FC
-
Athens United -  
 
x USA  02:30 Sched Westchester Flames
-
Cedar Stars Rush -  
 
x  CON CA 03:00 Sched Canada
-
Uruguay -  
 
x BOL  03:00 Sched The Strongest
-
Univ De Vinto -  
 
x USA  03:00 Sched Blue Goose SC
-
Mississippi Brilla -  
 
x USA  03:00 Sched Hattiesburg FC
-
Little Rock Rangers -  
 
x USA  03:00 Sched River Light FC
-
Chicago City SC -  
 
x USA  03:00 Sched Rochester FC
-
Milwaukee Bavarian SC -  
 
x NZL  03:30 Sched Nelson Suburbs FC
-
Selwyn United FC -  
 
x USA D1 03:30 Sched Austin FC
-
Seattle -  
 
x USA D1 03:30 Sched Chicago Fire
-
New York City FC -  
 
x USA D1 03:30 Sched Dallas
-
LA Galaxy -  
 
x USA D1 03:30 Sched Houston
-
NSC Minnesota -  
 
x USA D1 03:30 Sched Saint Louis City SC
-
Vancouver -  
 
x MEX  04:00 Sched Deportivo Toluca
-
Juarez FC -  
 
x MEX  04:05 Sched Santos Laguna
-
Unam Pumas -  
 
x USA  04:30 Sched EL Farolito
-
Napa Valley 1839 FC -  
 
x USA D1 04:30 Sched Colorado
-
New York Red Bulls -  
 
x NZL  05:00 Sched Napier City Rovers
-
Wellington Phoenix -  
 
x USA  05:00 Sched Monterey Bay FC
-
Tulsa Roughnecks FC -  
 
x USA  05:00 Sched Davis Legacy
-
Academica SC -  
 
x USA  05:00 Sched Southern California Seahorses
-
Capo FC 2 -  
 
x USA D1 05:25 Sched Portland
-
Salt Lake -  
 
x USA D1 05:30 Sched Los Angeles FC
-
Columbus Crew -  
 
x USA D1 05:30 Sched San Jose
-
Kansas City -  
 
x NZL  05:45 Sched Universities of Canterbury AFC
-
Christchurch United -  
 
x USA  06:00 Sched Sacramento Republic FC
-
Carolina Railhawks -  
 
Results
x BRA Cup 23:15 FT Juventude Rs
0-0
Internacional 0-0  
 
x BOL  22:00 FT San Antonio Bulo Bulo
2
1
1-2
1
Oriente Petrolero 1-1  
 
x BRA D1 22:00 FT Bahia
1
1-2
1
Cuiaba Mt 0-1  
 
x BRA D1 22:00 FT Cruzeiro
1
2-1
1
Bragantino 1-0  
 
x BRA  22:00 FT CA Patrocinense MG
1
0-1
1
Ec Santo Andre 0-1  
 
x BRA  22:00 FT GD Sao-Carlense Ltda
1
0-1
1
XV De Piracicaba SP 0-0  
 
x BRA  22:00 FT Gremio Desportivo Prudente SP
1
2-2
1
Atletico Votuporanguense SP 2-1  
 
x BRA  22:00 FT Inter De Limeira SP
1
1-0
1
Costa Rica EC 0-0  
 
x BRA  22:00 FT Juazeirense BA
1
1-2
1
Retro FC Brasil 0-1  
 
x BRA  22:00 FT Manauara EC AM
1
4-0
1
SAO Raimundo RR 1-0  
 
x BRA  22:00 FT Petrolina Pe
2
1
0-3
1
ASA AL 0-1  
 
x BRA  22:00 FT River Pi
1
1
0-1
1
Maranhao Ma 0-1  
 
x BRA  22:00 FT SAO Jose SP
1
1-1
1
Pouso Alegre 1-0  
 
x BRA  22:00 FT Sergipe Se
1
0-1
1
Jacuipense BA 0-0  
 
x BRA  22:00 FT Uniclinic CE
1
1-2
1
America Rn 0-2  
 
x CHI  22:00 FT Club De Deportes Temuco Sadp
1
0-0
1
San Marcos De Arica 0-0  
 
x ROM D1 22:00 FT Steaua Bucuresti
1
1-1
1
Universitatea Cluj 0-0  
 
x ARG D2 21:30 FT All Boys
2
1
1-0
1
Club Atletico Alvarado 0-0  
 
x BRA D2 21:30 FT Novorizontino SP
1
1-1
Guarani 1-1  
 
x USA  21:30 FT Tampico Madero
1
7-0
1
Alebrijes De Oaxaca 4-0  
 
x ARG D2 21:00 FT CA Brown De Adrogue
1
0-2
1
Club Almagro 0-1  
 
x ARG D2 21:00 FT Estudiantes De Buenos Aires
1
2-1
1
Talleres De Remedios De Escalada 1-0  
 
x ARG D2 21:00 FT Gimnasia Y Esgrima Mendoza
1
2-1
1
Atletico Rafaela 0-0  
 
x ARG  21:00 FT CA Lugano
1
0-0
1
Victoriano Arenas 0-0  
 
x ARG  21:00 FT Central Cordoba De Rosario
1
2-1
1
Deportivo Espanol 0-0  
 
x ARG  21:00 FT CS Dock Sud
1
1-2
1
San Martin De Burzaco 1-1  
 
x ARG  21:00 FT Deportivo Armenio
1
1-0
1
1
Club Atletico Los Andes 0-0  
 
x ARG  21:00 FT Ituzaingo
1
0-0
1
Real Pilar 0-0  
 
x ARG  21:00 FT Lujan
1
1-3
1
Justo Jose De Urquiza 1-2  
 
x ARG  21:00 FT Puerto Nuevo
1
1
1-0
1
Centro Espanol 1-0  
 
x BRA  21:00 FT Capivariano SP
1
1-1
1
Red Bull Brasil SP 1-0  
 
x BRA  21:00 FT Comercial SP
2
1
2-1
1
Monte Azul SP 1-1  
 
x BRA  21:00 FT Gremio RS
2
1
3-3
1
Corinthians SP 2-1  
 
x BRA  21:00 FT Ipora GO
1
3-0
1
Real FC DF 1-0  
 
x BRA  21:00 FT Primavera SP
1
2-0
1
SAO Bento SP 2-0  
 
x BRA  21:00 FT Santa Cruz RN
1
2-1
1
Iguatu CE 2-1  
 
x BRA  21:00 FT Sao Caetano
1
0-1
1
Portuguesa 0-0  
 
x BRA  21:00 FT Uniao Sao Joao
1
0-0
1
Rio Claro SP 0-0  
 
x BRA  21:00 FT Uniao Suzano AC SP
2-2
1
Juventus SP 1-2  
 
x EGY  21:00 FT National Bank
1
1-2
1
Smouha Sc 1-1  
 
x PER D1 21:00 FT Comerciantes Unidos
1
1-2
1
Club Sportivo Cienciano 1-2  
 
x URU D1 21:00 FT Danubio Fc
1
0-6
1
Nacional 0-3  
 
x URU  21:00 FT Club Oriental De Football
1
2-1
1
Cerrito CS 1-1  
 
x URU  21:00 FT Plaza Colonia
2
1
1-1
1
2
Juventud De Las Piedras 0-1  
 
x USA  21:00 FT Benfica Lissabon
2-2
1
Celta Vigo 2-0  
 
x USA  21:00 FT Panathinaikos
3-1
Aek Larnaca Fc 1-0  
 
x RUS SC 20:30 FT FC Zenit
1
4-2
1
Krasnodar 3-0  
 
x NOR D1 20:15 FT Brann
1
1-1
1
Haugesund 0-0  
 
x ARG D2 20:10 FT Chacarita Jrs
1
0-4
1
Quilmes 0-1  
 
x BLR Cup 20:00 FT D-Media Minsk
1
0-5
1
Bate Borisov 0-4  
 
x ICE  20:00 FT Kormakur/Hvot
0-0
Selfoss 0-0  
 
x USA  20:00 FT Fc Lugano
3-1
Fc Parma 2-0  
 
x USA  20:00 FT Kremser SC
2-0
Sk Vorwärts Steyr 1-0  
 
x USA  20:00 FT Levski Sofia
1
2-2
1
Maccabi Netanya 0-1  
 
x USA  20:00 FT Lokomotiv Sofia
1
1-0
1
Fc Montana 0-0  
 
x USA  20:00 FT Nk Olimpija Ljubljana
3-0
1
CSKA 1948 1-0  
 
x USA  20:00 FT Udinese Calcio
5-0
Bilje 2-0  
 
x USA  20:00 FT Usk Anif
1
4-0
Lommel United 1-0  
 
x USA  20:00 FT Vitesse Arnheim
2-1
1
Paok Thessaloniki 0-1  
 
x CHI  19:30 FT Union Espanola
1
1
0-5
1
Deportes Magallanes 0-3  
 
x USA  19:30 FT Fenerbahce
4-0
Racing Strasbourg 4-0  
 
x USA  19:30 FT Fk Sevojno
1-0
1
FK Mladost Gat Novi Sad 1-0  
 
x USA  19:30 FT Ofk Beograd
2-2
1
OFK Vrsac 1-0  
 
x ROM D1 19:15 FT UTA Batrana Doamna
1
1-1
1
Rapid Bucuresti 0-1  
 
x SCO LC 19:15 FT Queen Of The South
1
0-3
1
Aberdeen Fc 0-3  
 
x USA  19:15 FT Mtk Hungaria Fc
1
4-3
Budapest Honved Fc 1-2  
 
x FIN D3 19:00 FT OTP FC
1
6-2
OPS 4-1  
 
x FIN D3 19:00 FT SJK Akatemia/2
1-2
1
Jbk Pietarsaari 1-0  
 
x ICE D2 19:00 FT Afturelding
1
0-3
1
Thor A 0-3  
 
x ICE  19:00 FT Magni
0-0
Kfk 0-0  
 
x ICE  19:00 FT Sindri
0-0
Kv Vesturbaer 0-0  
 
x ICE  19:00 FT Völsungur
1
1-0
1
Vikingur Olafsvik 1-0  
 
x USA  19:00 FT Bsc Young Boys Bern
1
1-3
1
Fc Wil 1900 0-3  
 
x USA  19:00 FT Fc Ohv Stadlau
0-4
Wiener Viktoria 0-1  
 
x USA  19:00 FT Fk Smederevo
0-0
Fk Indija 0-0  
 
x USA  19:00 FT Gateshead Fc
2-1
Sunderland Afc 2-1  
 
x USA  19:00 FT Lokomotiv 1936 Plovdiv
2
1
0-0
1
Beroe Stara Zagora 0-0  
 
x USA  19:00 FT Primorje Ajdovscina
1
1-2
1
Ujbuda 0-1  
 
x USA  19:00 FT Servette Fc
1-2
Etoile Carouge 1-1  
 
x USA  19:00 FT Sk Dynamo Ceske Budejovice
4-2
1
Sv Josko Fenster Ried 2-0  
 
x FIN D3 18:30 FT Tampereen Ilves 2
1
2-1
1
Honka 0-1  
 
x SWE D1 18:30 FT Ik Sirius Fk
1
3-1
1
GAIS 1-0  
 
x URU D1 18:30 FT Rampla Juniors
1
3-2
1
Liverpool Montevideo 2-0  
 
x USA  18:30 FT Cashpoint Scr Altach
1
1-0
1
Grasshoppers Zürich 0-0  
 
x USA  18:30 FT FK Zeleznicar Pancevo
1-3
Trabzonspor 0-1  
 
x USA  18:30 FT Sc Telstar
1
2-2
1
Quick Boys 2-0  
 
x ARG D2 18:05 FT Deportivo Moron
1
1-0
1
1
Chaco For Ever 0-0  
 
x BLR Cup 18:00 FT FK Bumprom
1
0-6
1
Slaviya-Mozyr 0-3  
 
x NOR D1 18:00 FT Fredrikstad
1
0-0
1
Molde 0-0  
 
x NOR D1 18:00 FT Lillestrom
1
3-1
1
Stromsgodset 2-1  
 
x NOR D1 18:00 FT Odd Grenland
1
1-2
1
Ham-Kam 1-1  
 
x NOR D1 18:00 FT Sandefjord
1
2-1
Bodo/Glimt 1-0  
 
x NOR D1 18:00 FT Viking
1
2-0
Kristiansund 0-0  
 
x USA  18:00 FT 1 Fc Slovacko
4-1
Zizkov 4-1  
 
x USA  18:00 FT Arka Gdynia
1
2-2
1
Olimpia Grudziadz 0-1  
 
x USA  18:00 FT Ea Guingamp
1-2
Le Mans Uc 72 1-1  
 
x USA  18:00 FT Fc Astoria Walldorf
1-7
1
Tsg 1899 Hoffenheim 0-2  
 
x USA  18:00 FT Ksv Superfund
1-4
1
Liebherr Grazer Ak 1-1  
 
x USA  18:00 FT Sg Sk Austria Klagenfurt
1-1
1
Fc Koper Sport Line 1-1  
 
x USA  18:00 FT Vfb Lübeck
1
2-5
Hamburger Sv 2-0  
 
x USA  18:00 FT Vyskov
1
0-0
1
FK Povazska Bystrica 0-0  
 
x USA  17:30 FT Sk Rapid Wien
0-0
Debreceni Vsc 0-0  
 
x USA  17:15 FT Fc Schalke 04
1
2-2
1
Dynamo Kiev 1-1  
 
x EST D1 17:00 FT Trans
2
1
2-2
1
Kalju 2-1  
 
x FIN D3 17:00 FT Nurmijarven Jalkapalloseura
1-1
1
Grifk 0-1  
 
x ICE D2 17:00 FT Dalvik Reynir
1
0-0
1
Njarovik 0-0  
 
x ICE  17:00 FT Arbaer
1
1-0
1
Vaengir Jupiters 1-0  
 
x ICE  17:00 FT Grotta
3-2
1
IA Akranes 2-2  
 
x ICE  17:00 FT Hottur
0-0
Haukar Hafnafjördur 0-0  
 
x ICE  17:00 FT Kari/Skallagrimur
1
1-1
1
Umf Vidir 0-0  
 
x ICE  17:00 FT Throttur Vogum
1
2-3
1
KFA 0-2  
 
x NOR  17:00 FT Kvik-Halden
2-3
1
Flekkeroy 2-0  
 
x PAR  17:00 FT CD Recoleta
1
2-0
1
Deportivo Carapegua 0-0  
 
x PAR  17:00 FT Guairena FC
1
2-1
1
Independiente Fbc 1-1  
 
x ROM D1 17:00 FT Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
1-0
1
Fc Politehnica Iasi 1-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Annan Athletic
1
1-0
1
Inverness Caledonian Thistle 1-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Bonnyrigg Rose
1
1-7
Dundee Fc 0-4  
 
x SCO LC 17:00 FT Brechin City
1
1-2
1
Fc St Johnstone 0-1  
 
x SCO LC 17:00 FT Dumbarton Fc
1
1-1
1
East Kilbride 1-1  
 
x SCO LC 17:00 FT East Fife Fc
1
3-0
1
Greenock Morton 2-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Elgin City
1
0-5
Hibernian Fc 0-2  
 
x SCO LC 17:00 FT Falkirk Fc
1
2-0
1
Dundee United 0-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Forfar Athletic
1
0-2
1
Livingston Fc 0-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Motherwell Fc
3-0
1
Edinburgh City 1-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Partick Thistle
1
3-2
1
Montrose Fc 1-1  
 
x SCO LC 17:00 FT Peterhead Fc
1
0-5
1
Queens Park Fc 0-1  
 
x SCO LC 17:00 FT Spartans Fc
1
0-3
1
Dunfermline Athletic 0-1  
 
x SCO LC 17:00 FT Stenhousemuir Fc
4-0
1
Buckie Thistle 2-0  
 
x SCO LC 17:00 FT Stirling Albion
0-3
Raith Rovers 0-2  
 
x SCO LC 17:00 FT Stranraer Fc
1
1-3
1
Ross County 0-2  
 
x USA  17:00 FT Ac Sparta Praha
2-2
Red Bull Salzburg 1-2  
 
x USA  17:00 FT Ajax Amsterdam
1
2-1
1
Glasgow Rangers 2-1  
 
x USA  17:00 FT Alfreton Town
1-3
Barnsley Fc 1-1  
 
x USA  17:00 FT Alvechurch
0-3
Walsall Fc 0-1  
 
x USA  17:00 FT Aveley
0-0
Billericay Town 0-0  
 
x USA  17:00 FT Banik Ostrava
3-1
1
Dukla Banska Bystrica 2-1  
 
x USA  17:00 FT Bath City
0-1
1
Bristol Rovers 0-0  
 
x USA  17:00 FT Brackley Town
1-1
Shrewsbury Town 0-0  
 
x USA  17:00 FT Eastbourne Borough
1-1
1
Hashtag United 1-0  
 
x USA  17:00 FT Farnborough Fc
3-1
Sutton United 2-1  
 
x USA  17:00 FT FC Pinzgau Saalfelden
1
1-1
Sv Grödig 0-0  
 
x USA  17:00 FT Fc United Of Manchester
0-3
Barrow Fc 0-2  
 
x USA  17:00 FT Fk Puchov
4-0
Fc Zbrojovka Brno 3-0  
 
x USA  17:00 FT Haringey Borough
2-3
Cheshunt Fc 0-1  
 
x USA  17:00 FT Harrogate Town
2-3
Huddersfield Town 2-2  
 
x USA  17:00 FT Heart Of Midlothian
1
1-2
1
Leyton Orient 1-1  
 
x USA  17:00 FT Lech Poznan
0-2
1
Fk Teplice 0-0  
 
x USA  17:00 FT Mickleover Sports
1
2-2
Belper Town 1-1  
 
x USA  17:00 FT Mtk Hungaria Fc
0-2
Kozarmisleny Se 0-0  
 
x USA  17:00 FT Nec Nijmegen
1-2
Standard Liege 1-1  
 
x USA  17:00 FT Northampton Town
0-3
Norwich City 0-2  
 
x USA  17:00 FT Oldham Athletic
1-0
1
Stockport County 1-0  
 
x USA  17:00 FT Pogon Szczecin
1
3-0
1
Kotwica Kolobrzeg 3-0  
 
x USA  17:00 FT Sc Paderborn 07
1
5-0
1
Birmingham City 2-0  
 
x USA  17:00 FT Stevenage Borough
2-2
Watford Fc 1-1  
 
x USA  17:00 FT Sv Darmstadt 98
5-1
1
Swift Hesperange 3-0  
 
x USA  17:00 FT Tonbridge Angels
1-3
Chatham Town 1-1  
 
x USA  17:00 FT Warrington Town
3-0
Rochdale Afc 3-0  
 
x USA  16:30 FT 1. Fc Nürnberg
1
1-1
Tsv 1860 München 0-1  
 
x USA  16:30 FT Ammanford
1-0
Cardiff Met University 1-0  
 
x USA  16:30 FT Cracovia Krakow
0-0
Sk Sigma Olomouc 0-0  
 
x USA  16:30 FT Graffin
1-1
SK Zapy 1-1  
 
x USA  16:30 FT Trefelin FC
0-2
Haverfordwest County 0-2  
 
x   16:00 FT Bulawayo Chiefs FC
2-1
1
Greenfuel FC 0-1  
 
x BLR Cup 16:00 FT Zvezda-Va-Bgu Minsk
0-5
Slutsksakhar Slutsk 0-1  
 
x BRA  16:00 FT EC Sao Bernardo SP
1
0-1
1
Oeste Sp 0-0  
 
x FIN D2 16:00 FT SJK II
1
3-0
1
1
Pk-35/Vjs 1-0  
 
x FIN D2 16:00 FT TPS
1
2-3
1
Salpa 1-0  
 
x FIN D3 16:00 FT Gbk
1
3-2
Närpes Kraft 2-1  
 
x FIN D3 16:00 FT HJS Akatemia
1
2-0
1
Tampere United 1-0  
 
x FIN D3 16:00 FT Kuopion Elo
1
0-2
1
Tp 47 0-0  
 
x FIN D3 16:00 FT MyPa
1
2-1
1
Atlantis Fc/Akatemia 0-1  
 
x FIN D3 16:00 FT Pöxyt
1
2-3
1
FC Inter 2 1-1  
 
x KAZ  16:00 FT Shakhtyor Karagandy
1
0-0
1
Zhetysu Taldykorgan 0-0  
 
x MAS  16:00 FT Perak FA
1
0-2
1
Penang FA 0-1  
 
x NOR  16:00 FT Lysekloster
1
1-0
Orn-Horten 1-0  
 
x NOR  16:00 FT Notodden
2
1
0-1
1
2
Fk Arendal 0-0  
 
x RUS D2 16:00 FT Arsenal Tula
0-0
Chernomorets 0-0  
 
x SWE D1 16:00 FT Mjallby
1
2-1
1
Malmo 1-0  
 
x URU  16:00 FT Uruguay Montevideo FC
1
0-0
1
Institucion Atletica Sud America 0-0  
 
x USA  16:00 FT Armagh City
1-3
Dungannon Swifts 1-2  
 
x USA  16:00 FT Bangor Fc
1-4
Fc Linfield 0-4  
 
x USA  16:00 FT Basingstoke Town
2-1
1
Brighton & Hove Albion 1-0  
 
x USA  16:00 FT Bsc Young Boys Bern
1-0
Fc Aarau 1-0  
 
x USA  16:00 FT Chesterfield Fc
1
0-3
Nottingham Forest 0-0  
 
x USA  16:00 FT Fc Luzern
0-0
1
Vfb Stuttgart 0-0  
 
x USA  16:00 FT Fk Baumit Jablonec
1
4-1
1
Sparta Prague B 3-0  
 
x USA  16:00 FT Fsv Hollenbach
3-1
Sgv Freiberg 2-0  
 
x USA  16:00 FT Fsv Zwickau
1-6
Hertha Bsc Berlin 0-4  
 
x USA  16:00 FT Rukh Vinnyky
1
1-3
1
Nk Osijek 0-2  
 
x USA  16:00 FT Scf Amiens
0-1
FC Chambly Thelle 0-1  
 
x USA  16:00 FT Tsv Sparkasse Hartberg
1-1
Fc Spartak Trnava 0-0  
 
x USA  15:30 FT Fc Dordrecht 90
0-0
Willem Ii Tilburg 0-0  
 
x USA  15:30 FT MFK Skalica
1
0-2
1
Karvina 0-2  
 
x USA  15:30 FT Raal La Louviere
1
3-2
1
Us Boulogne 1-1  
 
x USA  15:30 FT Sk Sturm Graz
0-0
Fc Midtjylland 0-0  
 
x MAS  15:15 FT Sabah
1
1-3
1
Johor FC 0-2  
 
x BLR Cup 15:00 FT Fc Lida
1
0-2
1
Vitebsk 0-2  
 
x CHN D1 15:00 FT Shenhua
1
3-2
1
Changchun 1-1  
 
x CHN D1 15:00 FT Sichuan Jiuniu
1
1
0-0
1
Henan 0-0  
 
x EST D2 15:00 FT Harju JK Laagri
1
1
3-3
1
JK Tallinna Kalev II 1-1  
 
x EST D2 15:00 FT Paide Linnameeskond U21
1
3-1
1
FCI Levadia Tallinn U21 2-1  
 
x EST D2 15:00 FT Tallinna FC Charma
2
1
2-2
Fc Elva 1-0  
 
x EST D2 15:00 FT Tallinna Fc Flora Ii
2
1
0-4
1
FC MC Tallinn 0-1  
 
x NOR  15:00 FT Flint
1
2-3
1
Nordstrand 2-3  
 
x NOR  15:00 FT Mjondalen 2
1
3-0
1
Oppsal If 1-0  
 
x NOR  15:00 FT Sarpsborg 08 2
1
1-1
1
Ullern If 0-0  
 
x USA  15:00 FT 1. Fc Köln
3-1
Offenbacher Kickers 1-1  
 
x USA  15:00 FT Fc Vaduz
0-1
Fc St. Gallen 0-0  
 
x USA  15:00 FT Fc Zwolle
1-2
Ac Horsens 1-2  
 
x USA  15:00 FT Gillingham Fc
0-0
Millwall Fc 0-0  
 
x USA  15:00 FT Helsingborg
1
2-0
1
Hb Køge 0-0  
 
x USA  15:00 FT Heracles Almelo
1-1
Fcv Dender Eh 1-1  
 
x USA  15:00 FT Sparta Rotterdam
1-1
Ado Den Haag 1-1  
 
x USA  15:00 FT TSV Schwaben Augsburg
0-1
1
Fc Augsburg 0-1  
 
x USA  14:45 FT Aberystwyth Town
1
0-1
1
Llanelli Afc 0-1  
 
x CHN D1 14:35 FT Guangdong Kejia
1
2-1
1
1
Nantong Zhiyun 0-1  
 
x CHN D1 14:35 FT Shandong
1
1-1
1
Qingdao 1-1  
 
x CHN D2 14:30 FT Nanjing Fengfan
1
0-2
1
Yunnan Yukun 0-2  
 
x CHN D2 14:30 FT Shanghai Jiading City Development
1
3-1
1
Jiangxi Liansheng FC 2-0  
 
x CHN  14:30 FT Rizhao Yuqi
1
1-0
1
Wuhan Hongxing 1-0  
 
x EST D1 14:30 FT Parnu JK Vaprus
1
2-0
1
Fc Nõmme United 1-0  
 
x USA  14:30 FT York City
1-2
Sheffield United 1-1  
 
x CHN D2 14:00 FT Dalian Zhixing FC
2-0
1
Suzhou Jinfu 1-0  
 
x LTU  14:00 FT FK Suduva Marijampole B
1
5-0
1
FC Dziugas B 4-0  
 
x USA  14:00 FT Brøndby If
0-0
Royal Antwerp Fc 0-0  
 
x USA  14:00 FT Cardiff City
3-1
Kv Kortrijk 1-1  
 
x USA  14:00 FT Fc Den Bosch
1-0
1
Jong Psv 1-0  
 
x USA  14:00 FT Feyenoord Rotterdam
3-1
1
Krc Genk 1-1  
 
x USA  14:00 FT Psv Eindhoven
0-0
Club Brugge 0-0  
 
x USA  14:00 FT Sv Josko Fenster Ried
3-0
1
1
Msk Zilina 1-0  
 
x KOR D1 13:30 FT Daejeon Citizen
1-1
1
Gangwon 1-0  
 
x KOR D1 13:30 FT Jeju Utd
1
2-1
1
Pohang Steelers 0-0  
 
x KOR D2 13:30 FT Cheonan City Fc
1
1-2
1
Suwon 1-0  
 
x KOR D2 13:30 FT Cheongju FC
1
2-1
Ansan Greeners FC 1-0  
 
x JPN D1 13:00 FT Tokyo
1
2-0
1
Niigata Albirex 1-0  
 
x JPN D2 13:00 FT Fujieda Myfc
1
0-1
1
Ehime 0-0  
 
x JPN D2 13:00 FT Kagoshima United
1-1
1
Thespa K 0-0  
 
x JPN  13:00 FT Gifu
1
1-1
1
Nara Club 1-0  
 
x JPN  13:00 FT Omiya A
2
1
1-0
1
Kamatamare Sanuki 0-0  
 
x KOR D1 13:00 FT Ulsan Hyundai
1
1-0
1
Seoul 0-0  
 
x KOR  13:00 FT Gangneung City
2-1
1
Busan Transportation Corporation 1-1  
 
x KOR  13:00 FT Paju Citizen FC
1
1-2
1
Changwon City 1-0  
 
x KOR D2 13:00 FT Chunnam
1
3-2
1
Chungnam Asan FC 3-0  
 
x LTU  13:00 FT Sveikata
1
1-2
1
DFK Dainava B 0-0  
 
x SIN D1 13:00 FT Balestier Khalsa Fc
1
2-4
1
Home United Fc 0-0  
 
x SIN D1 13:00 FT Tampines Rovers Fc
1
3-0
Dpmm Fc 1-0  
 
x USA  13:00 FT Chainat FC
1-0
Kasem Bundit University FC 1-0  
 
x USA  13:00 FT Chojniczanka Chojnice
1
1-1
Blekitni Stargard Szczecinski 0-0  
 
x USA  13:00 FT Chrobry Glogow
2-0
1
KKS Kalisz 1-0  
 
x USA  13:00 FT LKS Lodz II
0-1
Slask Wroclaw II 0-0  
 
x USA  13:00 FT Olimpia Elblag
1
1-1
Elana Torun 0-0  
 
x USA  13:00 FT SC Paderborn 07 II
1
2-1
1
Hessen Kassel 0-0  
 
x USA  13:00 FT Wacker Burghausen
1
1-1
1
Spvgg Unterhaching 1-0  
 
x WLD  12:45 FT Maharlika Manila FC
1
2-9
1
Ceres FC 0-4  
 
x   12:30 FT Ispe FC
5-1
Rakhine United 3-0  
 
x CHN  12:30 FT Hunan Xiangtao
2
1
2-2
1
Hainan Star 1-1  
 
x EST D2 12:30 FT Hujk Emmaste
1
1
2-4
1
Jk Welco Elekter 2-3  
 
x MAS  12:30 FT Pahang FA
1
0-2
1
Negeri Sembilan 0-1  
 
x USA  12:30 FT Thai Port FC
3-1
Ratchaburi FC 2-1  
 
x WLD  12:30 FT DH Cebu FC
0-0
Mendiola FC 0-0  
 
x   12:00 FT Yangon United
1
5-0
1
Myawady FC 3-0  
 
x CHN  12:00 FT Guangzhou E-Power FC
1
2-1
1
Ganzhou Ruishi FC 2-1  
 
x CHN  12:00 FT Shaanxi Union FC
1
1
1-2
1
Langfang Glory City FC 0-1  
 
x JPN  12:00 FT Kataller T
1
3-0
Fc Ryukyu 0-0  
 
x JPN  12:00 FT Nagano Parceiro
1
0-0
1
Grulla Morioka 0-0  
 
x JPN  12:00 FT SC Sagamihara
1
1-0
Azul Claro Numazu 0-0  
 
x JPN  12:00 FT Vanraure Hachnohe FC
1
1-0
Gainare T 0-0  
 
x JPN  12:00 FT Yokohama Scc
2-1
Fukushima United Fc 2-1  
 
x USA  12:00 FT Fk Austria Wien
1-0
1
2
Tes. Zlin 1-0  
 
x USA  12:00 FT Gyirmot Se
1
0-1
1
Bicskei TC 0-1  
 
x USA  12:00 FT Polonia Bytom
1
2-1
Mks Kluczbork 1-1  
 
x USA  12:00 FT Sfc Opava
1
1-1
1
Trinec 0-1  
 
x USA  12:00 FT Sv Waldhof Mannheim
1
1-1
1
Ujpest Fc 0-1  
 
x USA  11:30 FT As Monaco
1-1
1
Cercle Brugge 1-1  
 
x USA  11:30 FT FK Teplice B
1
1-1
Admira Praha 1-1  
 
x USA  11:30 FT Fk Usti Nad Labem
1
1-4
1
Varnsdorf 0-1  
 
x USA  11:30 FT Sokol Pohorelice
1-5
FC Spartak Velka Bites 0-0  
 
x USA  11:30 FT SV Lafnitz
1
2-2
1
FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0  
 
x CHN D2 11:00 FT Anhui Litian
1
0-0
1
Chongqing Tonglianglong FC 0-0  
 
x CHN  11:00 FT Beijing Ligong
1
1-2
1
Taian Tiankuang 0-0  
 
x KOR  11:00 FT Gimhae City
5-0
1
Daegu FC II 2-0  
 
x USA  11:00 FT ASC Olimpic Zarnesti
0-2
1
FC Metaloglobus Bucuresti 0-2  
 
x USA  11:00 FT Esmtk Budapest
4-1
Dorogi FC 2-0  
 
x USA  11:00 FT Hnk Gorica
3-0
1
Lokomotiva Zagreb 2-0  
 
x USA  11:00 FT Kladno
2-0
SK Bentky Nad Jizerou 1-0  
 
x USA  11:00 FT Komarom Vse
1-3
KFC Komarno 0-2  
 
x USA  11:00 FT Nafta Lendava
0-0
Zalaegerzseg Te 0-0  
 
x USA  11:00 FT Penzugyör
1-2
FC Hatvan 1-2  
 
x USA  10:50 FT FK Apos Blansko
0-0
Tatran Brno Bohunice 0-0  
 
x WLD  10:00 FT Manila Montet FC
1
2-8
1
Manila Digger FC 0-4  
 
x CHN D1 09:30 FT Qingdao Zhongchuang Hengtai
1
5-2
1
Hangzhou 1-2  
 
x NZL  08:30 FT Birkenhead United
1
1-2
1
Eastern Suburbs 1-1  
 
x JPN D1 08:00 FT Consadole S
1-1
1
Vissel K 1-0  
 
x NZL  06:45 FT Wellington Olympic
8-0
Stop Out SC 4-0  
 
x MEX  06:05 FT Atlas De Guadalajara
1
1-1
1
Uanl Tigres 1-0  
 
x MEX  06:00 FT Atletico Monarcas Morelia
1
2-2
1
Atletico San Luis 0-0  
 
x MEX  06:00 FT Club Tijuana
1
4-2
1
Guadalajara Chivas 1-0  
 
x NZL  06:00 FT Auckland City
1
1-0
1
East Coast Bays 0-0  
 
x NZL  06:00 FT Auckland United FC
1
0-2
Western Springs AFC 0-1  
 
x NZL  06:00 FT FC Petone
1
1
0-9
1
Miramar Rangers 0-4  
 
x NZL  06:00 FT Hamilton Wanderers AFC
1
3-3
1
Manurewa AFC 1-2  
 
x NZL  06:00 FT Melville United AFC
0-0
West Coast Rangers FC 0-0  
 
x NZL  06:00 FT Tauranga City AFC
1
1-2
1
BAY Olympic 0-1  
 
x NZL  05:45 FT Cashmere Technical
1
0-2
1
Coastal Spirit 0-0  
 
x NZL  05:45 FT Nomads United AFC
1
2-0
1
FC Twenty 11 0-0  
 
x NZL  05:00 FT Ferrymead Bays FC
1
3-2
1
South City Royals FC 0-1  
 
x USA  05:00 FT Ballard FC
1
1-0
1
United Pdx 0-0  
 
x USA  05:00 FT Lane United FC
1
3-2
1
OLY Town FC 2-0  
 
x USA  05:00 FT West Seattle Junction FC
1
2-2
1
Midlakes United 1-0  
 
x MEX  04:00 FT America De Mexico
1
3-1
1
Gallos Blancos De Queretaro 2-1  
 
x USA  04:00 FT EL Paso Locomotive FC
1
0-2
1
LAS Vegas Lights 0-0  
 
x BRA D2 03:30 FT Paysandu
1
2-1
1
Ceara 1-1  
 
x NZL  03:30 FT Waterside Karori
1
2-4
1
Western Suburbs FC 1-2  
 
x BOL  03:00 FT Always Ready
1
1-1
1
CD Real Tomayapo 0-0  
 
x BRA D2 03:00 FT Botafogo Sp
1
0-1
1
Amazonas FC AM 0-1  
 
x CHI  03:00 FT Cobreloa
1
0-2
1
Municipal Iquique 0-1  
 
x PER D1 03:00 FT Deportivo Garcilaso
1
1-0
1
UTC De Cajamarca 0-0  
 
x USA  03:00 FT Minneapolis City SC
1
2-1
Thunder Bay Chill SC 2-0  
 
x PAR  02:30 FT Encarnacion FC
1
5-1
1
CA Colegiales 3-1  
 
x USA  02:30 FT Hartford Athletic
2
1
2-2
1
Charleston Battery 2-0  
 
x BRA  02:00 FT Serra Es
2
1
1-2
1
Nova Iguacu Rj 0-1  
 
x USA  02:00 FT AFC Ann Arbor
1
1-0
Lansing City Football 0-0  
 
x USA  02:00 FT THE Villages
3-1
1
2
Inter Gainesville KF 3-0  
 
x USA  02:00 FT Wake FC
1
1-1
1
West Virginia Chaos 1-1  
 
x BOL  01:00 FT Independiente Petrolero
1
0-0
1
Guabira Montero 0-0  
 
x BRA D2 01:00 FT Ponte Preta
1
4-2
1
1
Mirassol Sp 1-1  
 
x URU D1 01:00 FT Deportivo Maldonado
1
1-1
1
Racing Club Montevideo 1-0  
 
13/07 09:26
GMT-12
13/07 10:26
GMT-11
13/07 11:26
GMT-10
13/07 12:26
GMT-9
13/07 13:26
GMT-8
13/07 14:26
GMT-7
13/07 15:26
GMT-6
13/07 16:26
GMT-5
13/07 17:26
GMT-4
13/07 18:26
GMT-3
13/07 19:26
GMT-2
13/07 20:26
GMT-1
13/07 21:26
GMT
13/07 22:26
GMT+1
13/07 23:26
GMT+2
14/07 00:26
GMT+3
14/07 01:26
GMT+4
14/07 02:26
GMT+5
14/07 03:26
GMT+6
14/07 04:26
GMT+7
14/07 05:26
GMT+8
14/07 06:26
GMT+9
14/07 07:26
GMT+10
14/07 08:26
GMT+11
14/07 09:26
GMT+12
English
Ελληνικά